Powiatowy Konkurs Recytatorski „Tu sóm moji korzynie”

28 maja Igor Legierski – uczeń klasy szóstej – kolejny raz udowodnił, że młodzi ludzie również mogą nauczyć się posługiwać naszą rodzimą gwarą. Igor wziął udział w XVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Tu sóm moji korzynie”, który odbywał się w Pierśćcu. Zdobył pierwszą nagrodę w kategorii uczniów klas 4-6. Naszą szkołę reprezentowała również Julia Raszka w kategorii uczniów klas 1-3. Reprezentantom szkoły należą się ogromne brawa – perfekcyjnie opanowali gwarę Śląska Cieszyńskiego i pięknie ubrani w stroje naszego regionu zaprezentowali się na scenie pierśćcieckiej szkoły. Szczególne podziękowania należą się Rodzicom Julki i Igora, którzy zaangażowali się w przygotowania do występów swoich dzieci.

Możesz również polubić…

Skip to content