Świetlica

Godziny pracy świetlicy szkolnej:

Poniedziałek 7:00 – 8:30 oraz  11:00 – 15:30

Wtorek 7:00 – 08:00 oraz 11:30 – 15:30

Środa 7:00 – 8:30 oraz 11:00 – 15:30

Czwartek 7:00 – 08:00 oraz 11:30 – 15:30

Piątek      7:00 – 9:00  oraz 11:30 – 15:30

Opiekunem świetlicy i  jej wychowawcą  jest pani mgr Małgorzata Pocha.

Regulamin świetlicy szkolnej

TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ

Konkurs plastyczno – literacki pt.: ” Moja mama” rozstrzygnięty

Na początku czerwca wręczono nagrody laureatom konkursu związanego z Dniem Matki. Wszystkie nagrodzone osoby były uczniami klasy 3b. Pierwsze miejsce przyznano Janowi Leszce, drugie Magdalenie Rauser, natomiast trzecie miejsce przypadło Tymonowi Szwałkowi. Serdeczne gratulacje.

Nowe meble w świetlicy

W dniu 17 kwietnia br. dotarły do świetlicy długo oczekiwane regały na plecaki.

Wielkanoc

W ramach zajęć plastycznych powstały w świetlicy Wielkanocne kartki z zającem.

 

Powitanie wiosny

W związku ze zbliżającą się wielkimi krokami wiosną w świetlicy powstaje wiele prac poświęconych tej tematyce.

 

Dzień Kobiet

Z okazji zbliżającego się święta kobiet w świetlicy powstają liczne prace plastyczne związane z tą tematyką. W trakcie środowych zajęć plastyczno – konstrukcyjnych powstały piękne i bardzo urocze kompozycje kwiatowe w ozdobnych wazonikach. Dodam, że uczniowie wykazali się tu dużą kreatywnością i pomysłowością.

 

Gramy w Twista

W trakcie zajęć świetlicowych oraz koła gry Rummicub doskonalimy technikę gry oraz wypracowujemy indywidualne strategie, a przy okazji bardzo dobrze się bawimy :). Ostatnio poznaliśmy dwa nowe rodzaje Rummicuba: Twista i Experta.

 

Wyniki Konkursu Plastycznego pt.: ” Bezpieczne Ferie Zimowe”:

I miejsce: Kaja Czakon

II miejsce: Wiktoria Macura

III miejsce: Maja Matyjas

 

Prace wykonane w ramach Konkursu na ozdobę świąteczną.

To tylko część prac wykonanych w ramach konkursu na ozdobę świąteczną, który zakończył się 15 grudnia. Część z nich trafi na Szkolny Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Wyniki konkursu poznamy już wkrótce.

Dekoracje namalowane przez dzieci.

Jak widać wszyscy z niecierpliwością czekamy na Święta i zimę.

Dzień Pluszowego Misia w świetlicy                  

W przedostatnim tygodniu listopada w świetlicy odbył się szybki Konkurs plastyczny pt.: ” Portret misia”. Do konkursu zaproszona została także grupa Sówek z prucheńskiego przedszkola. Poniżej galeria prac.

Wyniki konkursu (w kategorii dzieci klas 1-3):

I miejsce: Rozalia Rakus

II miejsce: Martyna Wacławik

III miejsce: Wiktor Zając

wyróżnienie dla Agaty Dankiewicz.

 

 

Wystawa prac konkursu plastycznego pt.: ” Moje ulubione zwierzątko” (na gazetce w korytarzu przy świetlicy).

LAUREACI

I MIEJSCE:  Maja i Magdalena Matyjas

II MIEJSCE: Julia Raszka

III MIEJSCE: Jakub Trojan

Wymiana pocztówkowa

Nawiązaliśmy współpracę ze świetlicą przy Szkole Podstawowej w Tłuszczu. Jesteśmy umówieni na wzajemną wymianę pocztówek. Będzie to okazja, żeby dzieci potrenowały wypisywanie danych teleadresowych w tej formie korespondencji, a także potrenowały pisanie pozdrowień. Udało się, pocztówki wymienione.

 

Przygoda z Rummicubem

Od września rozpoczęliśmy naszą przygodę z Rummicubem. Gramy przy każdej okazji, a także doskonalimy nasze umiejętności na szkolnym kółku Rummicub w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca od 14:35 do 15:20 (oczywiście w świetlicy).

Do wspólnej zabawy, ale i rywalizacji zapraszamy każdego.

     

 

Portret Pani Jesieni- zbiorowa praca plastyczna.

ROZWIĄZANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

 PT.: „ POCZTÓWKA Z WAKACJI”:

I MIEJSCE: KAROLINA MIECH z klasy 2b

II MIEJSCE: JULIA RASZKA z klasy 3b

III MIEJSCE: NADIA WAWRZYCZEK z klasy 3a

WYRÓŻNIENIE: ROZALIA RAKUS z klasy 3a

Pokonkursowa galeria prac (na gazetce przy świetlicy szkolnej).


W świetlicy przywitaliśmy nowych uczestników zajęć. Bawimy się wspólnie i poznajemy wzajemnie.

Koniec września to czas, w którym witamy  Jesień. To wspaniała okazja do ciekawych i twórczych zajęć plastycznych. Wykonaliśmy już gazetkę o jesieni, a także wykonujemy jesienne prace liści i drzew. Ponadto jesteśmy w trakcie malowania portretu Pani Jesieni. W październiku czeka nas dużo jesiennych niespodzianek. Serdecznie zapraszam na zajęcia.

Dzień Dziecka w świetlicy

Z okazji Dnia Dziecka Wam życzę
Jak najmilszych od życia ćwiczeń
marzeń – spełnionych i tych do spełnienia oraz
zdrowia – byście siłę mieli się uśmiechać.

Z okazji swojego święta wszystkie Świetliki otrzymają słodki poczęstunek przygotowany przez babcię Borysa z klasy 3.

     

UWAGA KONKURS!!!

W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYM SIĘ ŚWIĘTEM WSZYSTKICH MAM SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM NA PORTRET MAMY.

FORMAT WYKONANIA PRAC: DOWOLNY.

TECHNIKA: DOWOLNA, ZACHĘCAM DO ŁĄCZENIA TECHNIK.

DOPUSZCZA SIĘ PRACE WYKONANIE PRAC PRZY UŻYCIU MULTIMEDIÓW (JEDNAK DO KONKURSU NALEŻY DOSTARCZYĆ WYDRUK GOTOWEGO PORTRETU). W RAMACH KONKURSU MOŻNA WYKONAĆ TAKŻE ZDJĘCIE  SWOJEJ MAMY (TEŻ MUSI BYĆ WYDRUKOWANE).

TERMIN :GOTOWE PRACE NALEŻY DOSTARCZYĆ DO ŚWIETLICY W  NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE DO 31 MAJA BR.

SERDECZNIE ZAPRASZAM!!! CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY!


Obchody Dnia Ziemi w Świetlicy.

W świetlicy powstała gazetka o Dniu Ziemi. Znalazły się na niej prace plastyczne z kulą ziemską. Uczniowie oglądają także filmy o tematyce ekologicznej oraz rozwiązują krzyżówki i quizy związane z tą tematyką.

W dniu 25 kwietnia uczniowie klasy 3 brali udział w minikonkursie plastycznym na „Eko- flagę”. W konkursie zwyciężyła Klaudia Zachurzok, natomiast wyróżnienie otrzymał Franciszek Herda . Gratulacje!!!

Świetliczanie natomiast ćwiczyli segregację śmieci z zestawem dydaktycznym.

Równocześnie w szkole ogłoszony został konkurs na „Eko- strój”. Na zdjęcia Waszych strojów czekamy do 5 maja br.

——————————————————————————————————————–

Ruch to zdrowie.

Dzieci bardzo lubią ruch, a z drugiej strony tego ruchu bardzo potrzebują. Świetlica daje dzieciom sposobność udziału w różnych zorganizowanych zabawach ruchowych. Zajęcia tego typu odbywają się w poniedziałki i piątki  w godzinach od 13:30 do 14:30, a także w czwartki od 9:00 do 10:00.  W ramach zajęć dzieci uczestniczą w popularnych zabawach ruchowych. Dodatkowo w świetlicy wykorzystywany jest sprzęt multimedialny tworzący tło do niektórych zajęć z elementami ruchowymi.

 

Spora grupa uczestników zajęć świetlicowych lubi taniec. To dla nich zorganizowane zostało kółko zajęć ruchowych, na którym grupa tańczy do gotowych układów chorograficznych.  Zajęcia  odbywają się w każdy wtorek  w godzinach od 14:35 do 15:20.

W marcu mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu zajęciach, na których poznawaliśmy przysłowia polskie. Wzięliśmy także udział konkursie plastycznym na ilustrację/rysunek do wybranego przez nas przysłowia.

 

 

Wyniki konkursu na rysunek do przysłowia:

I miejsce: Julia Raszka z klasy 2b

II miejsce: Maria Wawrzyczek z klasy 1 b

III miejsce: Filip Prochaska z klasy 1b

Wyróżnienie dla Fabiana Pilcha z klas 3

Marzec to nasz ulubiony miesiąc, bo wtedy wszystko budzi się do życia. Od połowy miesiąca uczestniczyliśmy w zajęciach na temat wiosny, a część z nas wzięła udział w szybkim konkursie plastycznym pt.: ” Na wiosennej łące”.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Liliana Zorychta z kl. 1 b

II miejsce – Martyna Wacławik z kl. 1 b

III miejsce – Łukasz Witoszek z kl. 1 a

Po feriach zimowych zaczęliśmy korzystać z  drugiej długiej przerwy w sposób aktywny. Pani zabiera nas na salę gimnastyczną, z czego bardzo chętnie korzystamy.

 

W lutym uczestniczyliśmy w zajęciach związanych z hałasem i jego wpływem na nasze zdrowie,  Walentynkami, bezpieczeństwem w sieci, a także „przyglądaliśmy” się przysłowiom i powiedzeniom polskim. Ponadto poznawaliśmy ciekawe techniki plastyczne, które zjednały sobie nawet tych, co nie lubią zajęć plastycznych.

KONKURS! Do 6 marca można dostarczyć do świetlicy prace plastyczne ilustrujące wybrane przysłowie lub powiedzenie. Na laureatów tego konkursu czekają nagrody rzeczowe.

Z uwagi na rozpoczęcie karnawału w styczniu w świetlicy  realizowane były zajęcia związane z tym tematem. Powstały maski, kotyliony, gazetka tematyczna oraz dużych rozmiarów ozdobne, bibułowe pompony.

                             

W ostatnim tygodniu przed feriami staraliśmy się przygotować do nich jak najlepiej, tak aby spędzić je aktywnie i bezpiecznie. Uczestniczyliśmy w różnych zajęciach poświęconych tej tematyce m.in.: opracowaliśmy kodeks właściwego zachowania się podczas ferii, słuchaliśmy opowiadania o kuligu, wykonaliśmy zimowe prace plastyczne, a także uczestniczyliśmy w Konkursie plastycznym  pt.: ” Bezpieczne ferie zimowe”. 

———————————————————————————————————————-

Rozwiązanie Konkursu plastycznego pt.:” Bezpieczne ferie zimowe”:

I MIEJSCE – Oliwia Matuszny z klasy 2 b

II MIEJSCE – Lilianna Mazur z klasy 2b

III MIEJSCE – Paweł Gardas z klasy 1 b

WYRÓŻNIENIE dla Nikoli Tomas z klasy 2a

 

                  

W grudniu wiele uwagi zwróciliśmy na przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, stąd wśród prac plastycznych pojawiły się tradycyjne kartki świąteczne, gwiazdy, girlandy czy choinki np.  z szyszek.

 

Rozwiązanie konkursu plastycznego na Kartkę Świąteczną:

I MIEJSCE:  JAN LESZKA

II MIEJSCE: NIKODEM PRZYBYŁA

III MIEJSCE: LILIANNA MAZUR

WYRÓŻNIENIE: POLA SZCZYRBA

 

We wrześniu z ramienia świetlicy odbył się Konkurs plastyczny pt.: „ Moja bezpieczna droga do szkoły – bezpieczny pieszy”. Uczniowie klas 1-3 wykonali różnorodne prace plastyczne obrazujące właściwą, bezpieczną drogę do szkoły. Zwycięzcy konkursu otrzymali przydatne w bezpiecznej drodze do szkoły odblaski i kamizelki odblaskowe oraz pamiątkowe zakładki do książek.

Zaprosiliśmy jesień do świetlicy. Z tego tytułu uczniowie uczestniczyli w różnych zajęciach z tej tematyki, powstały ciekawe prace plastyczne
i dekoracje świetlicy. Wszyscy świetnie się bawili.

 

 

 

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się szybki konkurs plastyczny na „Portret pani jesieni”. Uczniowie pracowali w parach na planszach wielkoformatowych. Efekty ich pracy przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.

„Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”- pod takim  m.in. hasłem realizowane były zajęcia świetlicowe. Świetlica wspierała także szkolną akcję pomocy dla schroniska dla zwierząt. Dzieci uczestniczyły w konkursie plastycznym pt.:” Moje ulubione zwierzątko”. Na koniec miesiąca wyłonieni zostali zwycięzcy konkursu: I miejsce przypadło Rozalii Rakus z klasy 2 a, II miejsce zajęła Agata Raszka z tej samej klasy, natomiast III należy do Oliwii Mamak z klasy 1 b. Jury przyznało także dwa wyróżnienia dla Emilii Lipy z klasy 4 oraz dla Aleksandra Omyły z klasy 5 b. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W korytarzu przy świetlicy można było podziwiać wystawę prac z tego konkursu.

 

Październik to także miesiąc, w którym wspominaliśmy patronkę naszej szkoły. W ramach zajęć  dzieci poznały trochę faktów z życia Emilii Michalskiej, słuchały wierszy autorki, a także chętnie uczestniczyły w szkolnym konkursie plastycznym pt.:”Bukiet dla Emilii”.  W świetlicy powstała gazetka poświęcona patronce szkoły.

 

W listopadzie realizowaliśmy temat pt.:” W świecie ptaków”. Dzieci oglądały filmy edukacyjne na temat ptaków, wykonywały prace plastyczne różnych ptaków ( w tym ptaki z szyszek i piór), uczestniczyły w konkursie plastycznym na „Kosmo -ptaka” lub „Ptaka przyszłości”. Powstała także gazetka z ciekawostkami o ptakach. Poniżej zdjęcie naszych prac i wykonanej gazetki.

  

 

Od 2002 roku 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji w świetlicy organizowane były różne zajęcia związane z tą tematyką w tym konkurs plastyczny
pt.:” Portret misia”. Uczniowie wykonali różnorodne prace, jednak w ocenie liczyła się pomysłowość, estetyka i wykorzystanie  technik plastycznych.

Laureatami konkursu zostali:

Antoni Herda  (I miejsce)

Wojciech Gołyszny ( II miejsce)

Antonina Tomica ( III miejsce)

Wyróżniania dla: Julii Raszki oraz Jana Leszki.

Gratulacje!!!

 

 

 

Skip to content