Wycieczka klasy 2a, 2b i 3a do Kopalni Soli w Wieliczce

Na ten dzień uczniowie czekali z niecierpliwością. W czwartek wstaliśmy skoro świt, by po prawie 3-godzinnej podróży autokarem dojechać do Wieliczki, by udać się na wędrówkę korytarzami Kopalni Soli. Zeszliśmy pod ziemię na głębokość 140 metrów. Po drodze pokonaliśmy ponad 800 schodów i 3 km trasy. Przewodnik opowiadał nam o historii kopalni, jej tajemnicach oraz legendach. Podziwialiśmy jeziora solankowe i solne rzeźby. Widzieliśmy oryginalne urządzenia i sprzęt do wydobywania soli oraz ślady prac górniczych. Zwiedziliśmy komory i unikatowe kaplice wykute w soli przez górników, w tym najsłynniejszą kaplicę św. Kingi. Dowiedzieliśmy się także, jak cenna była sól oraz w jaki sposób ją transportowano. Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni późnym popołudniem wróciliśmy do domów.

Możesz również polubić…

Skip to content