Zielona Szkoła w Porąbce

21 października 2019 r. uczniowie z klas: 3a i 3b wyjechali na „Zieloną Szkołę” pod opieką nauczycieli: p. Barbary Szczepańskiej i p. Beaty Kisiały-Buzek. O 8.45 wszyscy
w dobrych humorach spotkaliśmy  się na zbiórce przed szkołą, aby o 9.00 wyruszyć autokarem w drogę do Porąbki. Głównym celem naszego wyjazdu było aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, podziwianie piękna otaczającej przyrody, integracja grupy, zapoznanie z środowiskiem przyrodniczym terenów górskich oraz rozwijanie samodzielności. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez pracowników oraz zakwaterowani w Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce. Przed obiadem przypomnieliśmy sobie zasady poruszania się po drogach i udaliśmy się na spacer po najbliższej okolicy. Po poobiedniej przerwie zostaliśmy podzieleni na drużyny i wzięliśmy udział w grze terenowej z elementami kodowania pod nazwą „Chaos.” Z kolei po kolacji czas upłynął nam na zabawach przy muzyce. Nawet nie wiedzieliśmy kiedy skończył się pierwszy dzień pobytu na Zielonej Szkole.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od pobudki o 7.30 chociaż niektóre ranne ptaszki nie mogły spać
i wstały skoro świt. Po śniadaniu udaliśmy się z naszymi paniami na zajęcia edukacyjne. Z kolei po drugim śniadaniu wzięliśmy udział w podchodach, które odbywały się wzdłuż góry Snozy. Zmęczeni wróciliśmy do Domu Wczasów na obiad. Po obiedzie mogliśmy własnoręcznie wykonać mydełka podczas warsztatów mydlarskich.  Zwieńczeniem dnia był teatrzyk przygotowany przez starszych kolegów i dyskoteka.

Trzeciego dnia po zajęciach edukacyjnych udaliśmy się na spacer wzdłuż Soły. Do południa bawiliśmy się jeszcze na placu zabaw, zaś po obiedzie wzięliśmy udział w warsztatach decoupagu. Nie spodziewaliśmy się, że ozdabianie drewnianych przedmiotów serwetkowymi wzorami przyniesie nam tyle radości i satysfakcji. Po kolacji odbyły się rozgrywki siatkówki balonowej – zabawa była przednia. Na zakończenie panie zrobiły nam niespodziankę
i mogliśmy pobawić się przy dyskotekowych rytmach. W ten sposób zakończył się 3 dzień pobytu w Porąbce.

Czwarty dzień tradycyjnie rozpoczęliśmy od pobudki, śniadania i zajęć edukacyjnych. Po drugim śniadaniu odbył się marsz na orientację. Musieliśmy się wykazać wiedzą, dyscypliną
i umiejętnością współdziałania w grupie. Po obiedzie bawiliśmy się na świeżym powietrzu
i braliśmy udział w wyścigach rzędów z wykorzystaniem nietypowych przyborów.

Wieczorem mogliśmy się wykazać umiejętnością kodowania informacji i wykorzystania smartfonów podczas gry „Tajny agent”, której celem było szukanie kodów QR oraz rozwiązywanie zagadek.

Tak oto zakończył się przedostatni dzień na Zielonej Szkole.

W piątek przyszedł czas na pakowanie walizek i powrót do domu. Podczas czekania na autobus mieliśmy okazję zobaczyć film animowany (pierwszy w ciągu 5 dni).

Wyjazd na Zieloną Szkołę do Porąbki na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci, gdyż mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy, pogoda nas rozpieszczała i był to czas spędzony aktywnie w miłej, koleżeńskiej atmosferze.

Możesz również polubić…

Skip to content