Uroczyste otwarcie Boiska Wielofunkcyjnego

8 października odbyło się uroczyste otwarcie Boiska Wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pruchnej. Nowe boisko, które wybudowane zostało w miejscu starego, wysłużonego już boiska powstało dzięki Urzędowi Miasta i Gminy w Strumieniu oraz dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”.

Prace polegały na  przebudowie istniejącego boiska szkolnego na boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z trawy sztucznej o wymiarach 44,0 x 24,1 m; na którym utworzone zostały: boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do siatkówki o wymiarach, rozbieg do skoku w dal w nawierzchni poliuretanowej, bieżnia prosta o długości 36 m. Wykonano również następujące elementy zagospodarowania terenu: piłkochwyty, ławki wraz z fundamentami, kosze na śmieci wraz z fundamentami, chodniki z kostki betonowej. Zainstalowano także oświetlenie boiska.

Z boiska będą mieli możliwość korzystania mieszkańcy Pruchnej, ale przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pruchnej.

Podczas uroczystości uczniowie Szkoły Podstawowej im. Emilii Michalskiej w Pruchnej przedstawili historię sportu od starożytności aż po lata współczesne. Program artystyczny przygotowały Panie Jolanta Błahut, Bożena Medwid, Barbara Szczepańska, Magdalena Penkala oraz Agnieszka Gawron-Gaszczyk.

Uroczystego przecięcia wstęgi w obecności licznych gości dokonali uczniowie szkoły wraz z Panią Burmistrz Strumienia Anną Grygierek, Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej Stanisławem Szwedem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Strumieniu Czesławem Greniem. W czasie otwarcia boiska odbyły się również występy taneczne oraz pokazy dyscyplin sportowych, które można uprawiać na boisku – lekkoatletyka, piłka nożna, ręczna, koszykowa i siatkówka. Do występu uczniów przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego Gabriela Stuchlik i Stanisław Świtała.

 

Możesz również polubić…

Skip to content